Chýba vám partia na futbal či iný šport? Aplikácia Sportender vám ju umožní nájsť

Nápad 23-ročného Matúša Čarnogurského získal Študentskú podnikateľskú cenu. Svoju aplikáciu talentovaný študent testuje na prvom športovisku.

Radi športujete, no máte problém nájsť vhodné športovisko alebo zohnať partiu kamarátov, ktorí by si futbal či volejbal zahrali s vami? Aplikáciou Sportender chce študent ekonómie všetkým nadšencom športu uľahčiť ich aktivity a zároveň ľudí povzbudiť k športovaniu.

„Ak veľa cestujete a chcete sa pravidelne venovať nejakému športu, je to náročné. Už v Košiciach by som nevedel, kde sú nejaké vhodné športoviská,” vysvetľuje Matúš problém, na ktorý sa rozhodol nájsť riešenie.

Okrem vhodného športoviska je často rovnako náročné dohodnúť si spoluhráčov a následne sa poskladať na zaplatenie prenájmu ihriska. To všetko by mala ocenená aplikácia zjednodušiť.

Prehľadný systém užívateľom umožní vyhľadať a rezervovať si kvalitné športovisko, vytvoriť udalosť, dohodnúť sa s kamarátmi či ďalšími záujemcami, ktorí majú chuť zašportovať si, a za poskytnuté služby aj priamo zaplatiť.

Inšpirácia z ciest po svete aj zo zahraničných aplikácií

Inšpiráciou pri tvorbe aplikácie boli pre Matúša, ktorý sa od detstva venuje futbalu, jeho skúsenosti zo zahraničia, kde si uvedomil mnohé nedostatky fungovania športu u nás. Veľkým stimulom boli aj celosvetovo obľúbené aplikácie ako Uber či Airbnb, ktoré zjednodušujú komunikáciu, sú finančné výhodné a využívajú užívateľské referencie.

Hoci majú podľa Matúšových pozorovaní Slováci v porovnaní s Britmi voči aplikáciám či online platbám určitú nedôveru, dokážu človeka častokrát lepšie ochrániť. „Pekným príkladom je transparentnosť Uberu oproti premenlivým tarifám niektorých taxi služieb,“ vysvetľuje.

Výhra v súťaži Matúšovi potvrdila, že to má zmysel

Do súťaže Študentská podnikateľská cena, ktorej partnerom je aj Férová Nadácia O2, sa Matúš prihlásil na odporúčanie kamaráta.

„Víťazstvo pre mňa bolo potvrdením toho, že to, čo robím, má zmysel a má význam v tom pokračovať. Ocenenie od ľudí v porote, ktorí sami niečo dokázali a vybudovali, bolo pre mňa najdôležitejšie. Aj so všetkými pripomienkami a odporúčaniami, čo ešte treba na aplikácii doriešiť,” oceňuje odbornú spätnú väzbu.

A prečo porota vybrala práve jeho aplikáciu? Podľa Matúša ho spomedzi všetkých 41 prihlásených projektov ocenila preto, že sa dá ďalej predať, čo ostatným zaujímavým nápadom chýbalo.

Aplikácia uľahčí život aj prevádzkovateľom

Sportender (Android, iOS) je už v ostrej, no zatiaľ testovacej prevádzke. Na jednom z bratislavských ihrísk prostredníctvom nej vždy v utorok a nedeľu organizujú futbalové zápasy, testujú funkcionalitu a prijímajú užívateľské recenzie, aby aplikáciu čo najviac vylepšili.

Po optimalizácii aplikácie sa chce Matúš spočiatku zamerať na česko-slovenský trh a najmä väčšie mestá, akými sú Košice či Banská Bystrica.

Za veľkú výhodu svojho projektu považuje to, že mnohým športoviskám odpadne využívaním aplikácie nutnosť spravovať vlastné facebookové a internetové stránky, v rámci ktorých môže byť aktualizovanie informácií o dostupnosti jednotlivých priestorov často náročné. Aplikácia tiež jednotlivým prevádzkovateľom sľubuje systémom faktúr sprehľadniť a zjednodušiť účtovníctvo.

„Ľudia sú pohodlní a všetci chceme lepšie a výhodnejšie služby,” uzatvára Matúš, ktorého v apríli tohto roka svoj nápad predstavil aj na svetovom finále o najlepší študentský nápad v kanadskom Toronte.

Tento článok je súčasťou víkendového vydania Sódy zameraného na rôzne formy pomoci. Partnerom vydania je Férová Nadácia O2, ktorá v rámci svojich aktivít podporuje projekty, ktoré zo Slovenska robia vzdelanejšiu a otvorenejšiu krajinu. Viac informácií nájdete na www.spolocnost.o2.sk/ferova-nadacia.

Študentská podnikateľská cena

Organizátorom súťaže na podporu študentov s inovatívnymi nápadmi je nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia (JCI) spolu so Združením podnikateľov Slovenska. JCI združuje mladých ľudí, vysokoškolských študentov a podnikateľov vo veku 18 až 40 rokov. Okrem Študentskej podnikateľskej ceny organizuje aj súťaž Mladý inovatívny podnikateľ. Partnerom súťaže je aj Férová Nadácia O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Víkendové čítanie: Pomôcť môže každý

Aj drobná pomoc môže vyvolať veľký efekt. Stačí nezostať ľahostajný.

Určite ste už niekedy počuli niekoho zo svojho okolia, ako povedal, že by rád pomáhal, ale nemá na to peniaze ani čas. Aby človek naozaj pomohol však často netreba horibilné sumy ani dlhé hodiny. Aj zopár eur, ktoré pošlete zaujímavému projektu, alebo hodina či dve, ktoré raz za čas venujete dobrovoľníckej činnosti, totiž dokážu v konečnom dôsledku veľa a výrazne pomôžu nielen jednotlivcom, ale aj veľkým organizáciám.

Je dôležité uvedomiť si, že pomôcť môže naozaj každý a akákoľvek na prvý pohľad drobná pomoc môže priniesť vo výsledku veľký efekt, stačí nezostať ľahostajný. Ak by ste sa rozhodli upratať svoje sídlisko sám/sama, zabralo by to možno niekoľko dní, no ak sa spojí celé susedstvo, môžete okolie svojho domova zveľadiť za niekoľko hodín a spojiť tak ľudí za dobrú vec. A rovnako je to aj v prípade finančnej či materiálnej pomoci.

Ďalšie víkendové vydanie Sódy sme sa preto rozhodli zamerať práve na rôzne formy pomoci, nielen vo forme podpory charitatívnych programov či rôznej finančnej a materiálnej pomoci, ale aj na dobrovoľníctvo, vzdelávanie a mentoring. Partnerom tohto vydania sa stala Férová Nadácia O2, ktorá sa v rámci svojich aktivít zameriava na vzdelávanie mladých či podporu ľudských práv a demokracie.

Stĺpček Juraja Hipša: 5 pravidiel, ako (ne)konať dobro. Zakladateľ Sokratovho inštitútu sa zamýšľa nad dobrom a prináša inšpiráciu pre tých, ktorí chcú konať dobré skutky.

Andreja a Michala spojil detský domov. Vďaka programu BUDDY medzi nimi vzniklo súrodenecké puto. Prečítajte si príbeh dvoch mužov, ktorých spojil dobrovoľnícky program BUDDY. Ten prispieva k tomu, aby sa deti z detských domovov dokázali dôstojne začleniť do spoločnosti.

Trojica kamarátov vytvorila službu, ktorá má motivovať mladých ľudí ostať po škole na Slovensku. Pomáhať sa dá naozaj rôzne, napríklad aj vytvorením špecializovaného portálu Praxuj.sk, ktorý umožňuje študentom nájsť si stáž v odbore.

Chýba vám partia na futbal či iný šport? Aplikácia Sportender vám ju umožní nájsť. Matúš Čarnogurský získal za svoj nápad Študentskú podnikateľskú cenu. Aplikácia uľahčí život nielen športovcom, ale aj prevádzkovateľom športovísk.

10 organizácií, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Chceli by ste podporiť zaujímavý projekt alebo sa radi zapojili do dobrovoľníckeho programu? Vybrali sme pre vás tie, ktoré určite stoja za povšimnutie.

Viete, ako pomôcť nevidiacemu či človeku, ktorý je pod vplyvom drog? Občas sa každý z nás dostane do situácie, keď by chcel pomôcť, no často nevie, čo robiť. Ako v takýchto momentoch zareagovať, sme sa opýtali odborníkov.

Férová Nadácia O2 aj v roku 2018 podporí zaujímavé projekty, ktoré zo Slovenska môžu spraviť vzdelanejšiu a otvorenejšiu krajinu. Do grantu sa tento rok prihlásilo 180 projektov, tie víťazné budú zverejnené 31. júla 2018.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac