Neuveríte, že tieto filmy majú už 20 rokov

Čas beží naozaj rýchlo. Od premiéry týchto filmov ubehli už celé dve desaťročia.

Rok 1998 bol pre svetovú kinematografiu veľmi úspešný. Filmy, ktoré vtedy vznikli, dnes oslavujú už 20 rokov a pokojne ich môžeme nazvať klasikami.

Filmy z domova aj zo sveta si môžete kedykoľvek pozrieť priamo vo svojom mobile prostredníctvom aplikácie O2 TV v mobile.

My sme pre vás vybrali top 10 filmov z tohto roku, ktoré určite stoja za pozretie. Ak ste ich doteraz nevideli, nechajte sa inšpirovať a rýchlo to napravte.

Zoznámte sa, Joe Black

Joe Black je jedna z najznámejších postáv herca Brada Pitta. Vo filme je Joe zosobnením Smrti, ktorá si prišla pre bohatého podnikateľa Williama Parrisha. Toho stvárňuje ďalší skvelý herec Anthony Hopkins.

William už je síce starší, no svoj život si užíva plnými dúškami a zo sveta sa mu ešte odísť nechce. Joe mu preto dá ponuku. Predĺži jeho čas medzi živými a na výmenu chce popri Williamovi spoznávať život, ľudí a ich správanie. Na prvý pohľad jednoduchý plán sa zamotá, keď sa Joe zoznámi s Williamovou dcérou Susan a objaví v sebe najsilnejší ľudský cit – lásku.

Zachráňte vojaka Ryana

Keď sa spojí geniálny režisér Steven Spielberg s hereckými velikánmi, akými sú Tom Hanks a Matt Damon, nemôže z toho vzniknúť nič zlé. Film zobrazuje bitku a vylodenie americkej armády v Normandii počas 2. sv. vojny.

Jednotka kapitána Johna Millera (Tom Hanks) je po dobití pláže Omaha vyslaná nájsť vojaka Ryana (Matt Damon). Jeho traja bratia vo vojne už padli a on sa preto má vrátiť k matke. Vojakom sa nakoniec podarí Ryana nájsť, ten však ukáže veľké vlastenectvo a odvahu, pretože odmieta odísť z boja ako zbabelec. Jeho rozhodnutie tak prinesie veľa obetí – a tiež nezabudnuteľný vojnový príbeh.

Armageddon

Film režiséra Michaela Baya spojil hereckú špičku na čele s Bruceom Willisom, ktorý v roli Harryho Stampera zachraňuje svet.

Za 18 dní má totiž Zem zasiahnuť obrovský meteorit, ktorého dopad bude mať katastrofálne následky. Plán je jasný: Harry a jeho tím poletia do vesmíru, pristanú na meteorite a zavŕtajú doň jadrové hlavice. Tie po výbuchu rozdelia meteorit na dve časti, ktoré obletia Zem. Samozrejme, nič neprebehne tak jednoducho, ako to znie a vy sa preto môžete tešiť na poriadnu dávku napätia a akcie.

Kult hákového kríža

Hlavnú úlohu v tomto filme si zahral Edward Norton. Mimochodom, práve kvôli tejto úlohe odmietol hrať vojaka Ryana spomínaného vyššie. Kult hákového kríža je jednoznačne film s najsilnejším príbehom v našom výbere.

Príbeh opisuje život dvoch bratov Dereka (Edward Norton) a Dannyho (Edward Furlong), ktorých otec zahynul násilnou smrťou v černošskom gete. Túžiac po pomste sa Derek a Danny pridajú k neonacistickej organizácii. Tento krok im však namiesto vyriešenia problémov narobí ďalšie. Rasizmus je nanešťastie stále aktuálna téma a preto tento film okrem skvelých hereckých výkonov prináša aj ponaučenie.

Truman show

Truman show je film o rovnomennom televíznom seriáli, ktorý sleduje každodenný život Trumana Burbanka (Jim Carrey). Ten je totiž prvým človekom, ktorého si adoptovala televízia a od narodenia žije v obrovských filmových ateliéroch.

Truman tak vôbec netuší, že jeho život je seriál, v ktorom je on hlavnou hviezdou. Každý krok jeho života je naplánovaný, kontroluje ho režisér seriálu Christof a všetci okolo neho sú herci. Truman má asi 30 rokov, keď si začne všímať, že niečo nie je v poriadku. Zistí napríklad, že vždy, keď skúsi opustiť mesto, niečo mu skríži cestu. Nakoniec sa dozvie pravdu a musí urobiť ťažké rozhodnutie. Ostať v bezpečnom a dokonalom svete alebo odísť a po prvý raz v živote čeliť skutočnosti?

Láska cez internet

Romantická klasika v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom a Meg Ryan sleduje príbeh dvoch majiteľov konkurenčných kníhkupectiev, ktorí sa v reálnom živote neznášajú a vždy, keď sa stretnú, končí to hádkou.

V online svete je to však presne naopak. Pod prezývkami si vymieňajú e-maily a postupne sa do seba zamilujú. Problémy nastanú pri prvom osobnom stretnutí a zistení, že ich osudová láska je vlastne ich najväčší nepriateľ.

Taxi

Kultová francúzska komédia o poslíčkovi pizze, ktorý sníva o tom, že raz bude taxikár.

Daniel žije a pracuje v Marseille a svoje mesto pozná naspamäť. Miluje rýchlosť, svoje špeciálne upravené auto a zákazníkov, ktorí majú naponáhlo. Jedného dňa zvezie policajta, ktorý je zapletený do problémov a práve vtedy sa začne strhujúca jazda ulicami Marseille s množstvom akcie a zábavy.

Križovatka smrti

Agent FBI Carter (Chris Tucker) rieši prípad unesenia dcéry čínskeho veľvyslanca. Ten si na pomoc zavolá aj svojho priateľa Leeho (Jackie Chan), ktorému dôveruje viac ako americkej polícii.

Carter je nútený zasvätiť Leeho do prípadu a nakoniec sa z nich stanú partneri. Ich rozdielne povahy zaručujú veľa vtipných situácií a bojové umenie Jackieho Chana zase nespočetne veľa strhujúcich akčných naháňačiek.

Niečo na tej Mary je

Mary (Cameron Diaz) je prototyp perfektnej ženy. Je krásna, múdra a bohatá, vďaka čomu o mužov nemá núdzu a väčšinou sa do nej ihneď zamilujú. Jedným z nich je aj Ted, ktorý Mary miluje už od strednej školy.

V poslednom ročníku si ho Mary aj napriek jeho nie veľmi príťažlivému vzhľadu vyberie ako sprievod na maturitný ples. Okrem nepodareného výzoru je však Ted aj veľký smoliar a počas ich maturitného rande spôsobí niekoľko trapasov. Preto sa zaprisahá, že sa pred Mary už nikdy neukáže. Svoju prísahu sa však po dlhých 13 rokoch rozhodne porušiť a jeho pokus o nájdenie životnej lásky prinesie aj dávku romantiky a humoru.

Dr. Dolittle

Neveľmi oceňovaná komédia si aj napriek kritike našla cestu k srdciam mnohých detí a patrí medzi klasiky 90. rokov. Jedna z najznámejších postáv Eddieho Murphyho zobrazuje príbeh lekára so zaujímavými schopnosťami.

Dr. Dolittle totiž rozumie zvieracej reči, a tak sa napriek svojej vôli stane vyhláseným zverolekárom, ktorého vyhľadávajú zvieratá každého druhu. Tento dar mu však spôsobuje veľa problémov v práci aj v rodine, a preto nemá chuť ďalej pokračovať. Až vďaka svojej dcérke pochopí, že je to jeho osud a musí sám seba prijať takého, aký je.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť na dobrý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Návod na O2 TV v mobile: Aktivujte si prístup k filmom, dokumentom a športovým prenosom

Chcete si večer pozrieť športový záznam, ktorý išiel počas dňa, dokument zo včera alebo dobrý film? Tu je návod, ako si aktivovať službu O2 TV v mobile.

O2 TV je nová služba od O2, vďaka ktorej máte každý večer k dispozícii čerstvý výber dokumentov, športových prenosov, filmov a televíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete vo svojom mobile pozrieť program viac ako 30 televíznych kanálov až 7 dní po jeho odvysielaní. Denne tak máte na výber niekoľko stoviek programov, dokumentov a filmov.

Televízne stanice môžete sledovať aj naživo, prípadne si nahrať až 100 hodín programu a pozrieť si ho kedykoľvek počas nasledujúcich 30 dní.

Ako si aktivujem O2 TV v mobile?

Existujú dve možnosti, ako si vo svojom mobile či tablete môžete užiť obľúbené filmy a relácie.

Možnosť 1. je pre tých, ktorí majú od O2 fakturovaný program.

Ak patríte k zákazníkom O2, jednoducho navštívte aplikáciu Moje O2 a po prihlásení si aktivujte službu O2 TV v mobile.

 

Možnosť 2. je pre tých, ktorí od O2 fakturovaný program nemajú.

V tomto prípade navštívte stránku O2 TV a kliknite na tlačidlo „Chcem mať O2 TV v mobile“. Následne si k službe vyberte program, odporúčame vám Strieborný O2 Paušál s O2 TV v mobile.

 

V oboch prípadoch dostanete aktivačnú SMS a e-mail s prihlasovacím PIN-om. Potom si stiahnite appku O2 TV z Google Play, App Store alebo www.o2tv.sk.

Takto vyzerá O2 TV po prihlásení

Vďaka tejto službe máte denne na výber desiatky dokumentov, množstvo športových prenosov, filmovtelevíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete každý deň vo svojom mobile vychutnať 7-dňové spätné prehrávanie viac ako 30 televíznych kanálov.

Všetky kanály môžete, samozrejme, sledovať aj naživo a 10 z nich v HD kvalite.

Často kladené otázky

Može si službu aktivovať ktokoľvek?

Stačí, ak ste zákazníkom O2. Služba je bez viazanosti a cena programu je len 5 €. Aktivujte si ju na tejto stránke.

Potrebujete pomoc s nastavením O2 TV vo vašom mobile?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Čo v prípade, ak nie som v O2?

Žiadny problém. Jednoducho si preneste svoje číslo do O2 a v prípade zmluvnej pokuty vám O2 pošle na účet peniaze až do výšky 150 € na jej pokrytie. Podrobné informácie o prenose čísla nájdete na tejto stránke.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové