Vrámci svojej cesty okolo sveta sa dobrodruh na bicykli Karol Voltemár vybral tentokrát do Severnej Ameriky. Do Vancouveru priletel rovno z Ázie, kde odcházal z tepla a vlhka. V Kanade ho naopak privítala chladná jar a po vyše 50 hodinovom lete sa musel najprv aklimatizovať a poriadne sa vyspať.
Potreboval načerpať energiu na ďalšiu odvážnu cestu, na ktorej prekonal na dvoch kolesách stovky kilometrov. Postupne sa okolo neho menila krajina, počasie, ale aj ľudia. Karol sa z Vancouveru vydal cez rozprávkové hory v Britskej Kolumbii až na východ Kanady k Torontu. Pokračoval cez Colorado, Kaliforniu a nasmeroval si to až do Mexika, kde svoju cestu štastlivo ukončil.
Prekonal niekoľko horských masívov, prešiel okolo množstva jazier. Na fotografiách, ktoré zachytávajú tieto vzácne okamihy, uvidíte chladné horské sedlá s divokými zvieratami, národné parky alebo vyhriate údolia s vinicami.
Vyberte sa s nami na cestu naprieč severnou Amerikou na bicykli.
Vancouver, zimné oblečenie a test nových kolies
Britská Kolumbia je známa svojimi jazerami
Hory na Kananaskis Trail sú plné prekvapení
Kanadská provincia Alberta v kráse jazier nezaostáva
Po prvých dňoch v horských priesmykoch sa Karol došlapal na nekonečné pláne, na ktorých bojoval s nebezpečnými búrkami a vetrom. Schovať sa tam nedá, lebo je to oblasť takmer bez stromov. Raz dokonca unikol pred bleskami len vďaka ochote ľudí, ktorí ho schovali do bezpečia auta.
Nekončiace pláne a búrky v Kanade
V tomto bode expedície Karol dobicykloval až okolo Toronta a prešiel cez hranice medzi Kanadou a Spojenými štátmi, naprieč krajinou až do Seattlu. Cestou míňal scenérie hornatého Colorada, navštívil nezabudnuteľný Yellowstonský národný park a spoznával americký životný štýl – naprieč celým kontinentom.
Horské sedlá v Colorade
Vodopády v Yellowstonskom národnom parku
Najväčší gejzír s menom Old Faithful v Yellowstonskom národnom parku
Emerald Lake a horúce pramene v žiarivých farbách
Zo Seattlu zamieril na bicykli cez Oregon a Kaliforniu až do Mexika. Cestou míňal požiare, ktoré plienili západ krajiny, a celé časti trasy zahalené dymom. Oheň bol niekedy len 500 metrov od neho, ale snažil sa vždy ísť tak, aby dym smeroval na opačnú stránu.