Anketa: Ľudia zo Sódy prezrádzajú, kedy sa im oplatilo čakať

Čas strávený s rodinou, rozhodovanie o vlastnom bývaní či oznámenie o prijatí do zamestnania. Prečítajte si viac o tom, kedy sa oplatilo čakať ľuďom z tímu Sódy.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy sa vám oplatilo na niečo čakať? Rovnakú otázku sme položili ľuďom, ktorý sa v rôznej forme podieľajú na príprave obsahu magazínu Sóda – či už sedia priamo v redakcii Sódy, alebo sú súčasťou tímu O2.

Prečítajte si ich odpovede, ktoré dokazujú, že čakanie môže mať rôznu podobu.

Alina Grechkina, editorka Lifetechu

Tým najlepším, na čo som musela a chcela čakať, bol môj manžel. Začali sme spolu chodiť mesiac pred jeho odchodom domov. Bol vo Fínsku, kde som študovala, na výmennom pobyte. Potom nás čakali dva roky vzťahu na diaľku, kým som nedokončila štúdium. Videli sme sa tri-štyrikrát za rok, bolo to náročné, ale zvládli sme to. Už bývame na Slovensku a sme spolu skoro sedem rokov. Oplatilo sa čakať.

Lucia Hô-Chí, projektová manažérka

Som veľmi netrpezlivá, neviem, či je niekto netrpezlivejší ako ja. Ale verím, že kto čaká, dočká sa. Ako keď sme s deduškom a babičkou čakávali na záhrade na svätojánske mušky a chodili sme po tme, alebo keď som čakala na hrášok a tomu trvalo, kým dorástol. Nestihol síce veľmi, ale už sa dal jesť. Jedlu sa vždy veľmi teším.

A teraz? Čakám na čas, ktorý strávim so svojou rodinou a je mi to čoraz vzácnejšie. A síce sa hnevám, keď mám počas cesty k našim dvanásť telefonátov, čo budem jesť, kde už som, kedy prídem a pozdravuje ťa teta, o ktorej som v živote nepočula, a máme naplánovaný program na dva dni, ale to k tomu patrí. Čím dlhšie nie sme spolu, tým viac si užívame spoločný čas.

A ešte od strednej školy čakám na mikroskop, ale bojím sa kúpiť si ho, lebo to čakanie a plánovanie a hlavne sny sú občas krajšie, keď sú neustále prítomné.

Štefan Póša, BTL špecialista O2

Môj postoj k čakaniu je dvojtvárny, pretože nie je čakanie ako čakanie. Napríklad teraz. Čakanie na Vianoce je skvelé, lebo je v podstate ešte lepšie ako Vianoce samotné. Alebo také čakanie na lietadlo pred dovolenkou – ten pocit je skutočne veľmi príjemný, ak, samozrejme, lietadlo nemešká.

Čakanie u lekára, na úrade alebo v rade pred pokladňou vie však byť skutočne veľmi otravné a napriek tomu, že čakám a nič nerobím, unavuje ma. Vo všetkých prípadoch sa čakať oplatí, pretože na konci čakania vždy príde výsledok. Napríklad, keď mi oznámili, že ma prijali do práce. Vtedy sa to čakanie skutočne oplatilo.

Dominika Behúlová, fotografka

Najdlhšie čakanie, ktoré som zažila, bolo čakanie na seba. Veľakrát v živote som sa pristihla pri tom, ako sa nachádzam práve tam, kde sa nachádzať nechcem, no napriek tomu tam zotrvávam. Prevládal vo mne pocit, ktorý mi naznačoval, že by som mala ostať a robiť to, čo sa odo mňa žiada, lebo je to predsa bezpečnejšie a hlavne istejšie.

Napriek určitým výhodám to však nebolo ono. Vnútorne som cítila, akou cestou by som mala ísť, no zvyšok mojej osoby opantaný strachom sa riadil úplne inými pravidlami. Chcelo to veľa času a trpezlivosti, kým som konečne stretla samu seba a prijala to ako fakt. Bol to výstup z domnelej komfortnej zóny, ktorý paradoxne vytvoril komfort tam, kde by ho človek nečakal.

Veronika Šeliga Pilátová, redaktorka a vizuálna editorka

Moje aktuálne čakanie nie je jednorazové. Je to proces trvajúci už takmer deväť mesiacov a práve nadobúda svoju finálnu fázu. Je mojím asi najdlhším a zároveň najpokornejším čakaním sprevádzaným kopou otázok, strachov, ale aj radostí a sĺz šťastia.

Čím intenzívnejšie sa to malé vo mne hýbe a priamoúmerne s ním sa ja hýbem menej (smiech), tým viac sa s manželom nevieme dočkať. Psychologička, s ktorou som pripravovala rozhovor však povedala, že čakanie je cestou k cieľu, preto čas čakania využívam naplno a dúfam, že cieľom bude zdravý darček pod „vianočným stromčekom života“.

Andrea Baloghová, špecialistka externej komunikácie O2

Keďže sa vyznačujem pomerne netrpezlivou povahou, čakanie je pre mňa väčšinou nekonečnou tortúrou. Keď už čakanie, tak to nemôže byť čakanie na autobus a musí stáť skutočne za to. Najprijateľnejšou formou je pre mňa čakanie na dobrodružný výlet, pútavú knižku alebo dobré jedlo.

Kubo Stank, redaktor

Na lepšie sa oplatí čakať. Taká je moja skúsenosť. Čakanie sa mi totiž spája s rozvahou a trpezlivosťou. Presne tieto dve vlastnosti mi občas zvyknú chýbať a kývnem na prvú lákavú možnosť alebo šancu a zvyčajne sa popálim.

Potom sú dôležité veci, ktorým som dal čas, a to sa ukázalo ako správna voľba. Už na strednej som veľmi chcel motorku a na splnenie tohto sna som si počkal takmer 10 rokov. Neľutujem to, dnes jazdím inak ako vtedy.

Dlhšie som sa rozhodoval aj o vlastnom bývaní a čakal na takú ponuku, pri ktorej nebudem musieť robiť kompromisy. Po polroku v novom byte môžem povedať, že to stálo za to. Vďaka čakaniu sa oveľa viac teším na veci, ktoré prídu, a je jedno, či ide o výlet, alebo stretnutie s ľuďmi, ktorých mám rád.

Aký je váš vzťah k čakaniu a kedy sa vám naozaj oplatilo na niečo čakať? Podeľte sa so svojimi skúsenosťami na našom Facebooku.  

Tento článok je súčasťou víkendového vydania magazínu Sóda, v ktorom sme sa hlbšie zamerali na čakanie. Partnerom vydania je vylepšený Zlatý O2 Paušál, s ktorým modrý operátor čaká už len na vás. Pridajte sa k dvom miliónom zákazníkov O2 a získajte neobmedzené volania a SMS do všetkých sietí, ako aj 5-násobne väčší balík 10 GB dát za nezmenenú cenu 30 €. O zmluvnú pokutu pri prenose čísla sa modrý operátor postará za vás. Viac informácií nájdete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Na dobré sa oplatí počkať

Čakanie nemusí byť vždy len na príťaž, učí nás trpezlivosti a prispieva k osobnostnému rastu.

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí chcú všetko a hneď? Súčasná doba je rýchla a čakať sa nechce prakticky nikomu. A to platí nielen pri čakaní na voľnú pokladňu či meškajúci autobus, ale aj v prípade tzv. pozitívneho čakania, keď človek čaká na veci, ktoré mu robia radosť.

V tomto víkendovom vydaní magazínu Sóda sme sa rozhodli hlbšie pozrieť práve na čakanie a ukázať, že ho možno vnímať aj pozitívne. Čas čakania sa dá využiť aj efektívne a výrazným spôsobom prispieva k osobnostnému rastu.

„Ak vieme odložiť pôžitok z niečoho, čo nás čaká, získavame mnohonásobne viac,“ vyjadrila sa pre Sódu v rozhovore psychologička Martina Šadláková, ktorá zdôrazňuje, že vďaka čakaniu sa učíme trpezlivosti.

Partnerom tohto vydania magazínu Sóda je vylepšený Zlatý O2 Paušál, s ktorým O2 čaká už len na vás. Pridajte sa k dvom miliónom zákazníkov modrého operátora a získajte neobmedzené volania a SMS do všetkých sietí, ako aj 5-násobne väčší balík 10 GB dát za nezmenenú cenu 30 €. O zmluvnú pokutu pri prenose čísla sa O2 postará za vás.

V tomto vydaní nájdete:

Stĺpček Ľudmily Kolesárovej: Čakanie mi potvrdilo, že mám nos na ľudí. Marketingová manažérka neziskovej organizácie Dobrý Anjel si pre Sódu zaspomínala na situáciu, keď sa čakanie otočilo v jej prospech.

Psychologička Martina Šadláková: Krása čakania spočíva v tom, že sa učíme vážiť si seba, svoj čas a veci okolo nás. S odborníčkou sme sa porozprávali, ako ľudia vnímajú čakanie a či sa dá trpezlivosť natrénovať.

Anketa: Ľudia zo Sódy prezrádzajú, kedy sa im oplatilo čakať. Čas strávený s rodinou, rozhodovanie o vlastnom bývaní či oznámenie o prijatí do zamestnania. Prečítajte si viac o tom, kedy sa oplatilo čakať ľuďom z tímu Sódy.

8 udalostí, na ktoré radi čakáme, hoci prinášajú aj obetu. Aj keď sa na isté veci teší prakticky každý, cesta k nim je neraz náročná. Spolu so psychologičkou sme sa pozreli aj na to, ako tento negatívny priebeh aspoň čiastočne eliminovať.


Lifetech: Čo je nové