O budovaní vzťahov, pohybe aj psychickom zdraví. Toto boli vaše obľúbené rozhovory v roku 2021

Vybrali sme 9 obľúbených citátov z rozhovorov, ktoré vás počas roka najviac bavilo čítať.

Rok 2021 priniesol mnoho náročných výziev, ale sme radi, že sme mohli spolu s vami v Sóde spoznávať nové príbehy a debatovať o podnetných témach. 

Pripomeňte si spolu s nami zaujímavé myšlienky z najčítanejších rozhovorov v roku 2021. Ďakujeme vám za priazeň a čas, ktorý sme spolu strávili, tešíme sa na pokračovanie. 

O zdravom pohybe detí

S fyzioterapeutom Denisom Freudenfeldom, ktorý pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, sme sa porozprávali o dôležitosti pohybu pre dnešné deti, ale aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.

O budovaní kvalitných vzťahov

Párová terapeutka Radoslava Olajos nám v rozhovore vysvetlila, ako môžu partneri rozvíjať svoj vzťah a predchádzať ponorkám či krízam. Rozprávali sme sa aj o tom, ako pandémia zasiahla do partnerských vzťahov.

O mediálnej gramotnosti a práci novinárov

Ako lepšie pochopiť prácu novinárov a začať im veriť? Aj o tom sme sa porozprávali s Miroslavou Širotníkovou, ktorá ako novinárka na voľnej nohe pracovala pre svetové médiá a dnes koordinuje aktivity Novinárskej ceny a Fondu na podporu investigatívnej žurnalistiky, ktorý dlhodobo podporuje aj spoločnosť O2 prostredníctvom Férovej Nadácie O2.

O potrebe starostlivosti o psychické zdravie 

Moderátor Peter Šarkan Novák v podcaste s názvom Ako sa máš spovedá odborníkov o témach duševného zdravia. Debatovali sme o tom, ako sa stará o svoje duševné zdravie, ako nahrávanie podcastov ovplyvnilo jeho vlastné prežívanie a prečo je podľa neho dôležité dbať na životnú rovnováhu. 

O šetrení a rozumnom narábaní s financiami 

Martina Valachová napísala knihu Kam miznú vaše peniaze. Prezradila nám niekoľko tipov, ako si ustrážiť peniaze, ktoré už máte, ba dokonca si z nich odložiť toľko, aby ste počas akejkoľvek krízy neboli v strese.

O hlbokom priateľstve a projekte dokumentárneho fotografa

Dokumentárny fotograf Marek Pupák začal o svojej babke s charakteristickými modrými vlasmi a ich vzťahu tvoriť počas pandémie instagramový profil, ktorý často vyvolá úsmev na tvári aj nám v redakcii Sódy. Porozprával, ako profil vznikal, aj o komunite, ktorá sa okolo neho vytvorila.

O rozpoznávaní hoaxov aj prekážkach pri prijímaní inovácií

Teoretického fyzika a autora projektu Vedátor Samuela Kováčika sme sa opýtali, prečo nové fenomény vždy sprevádza strach, ako sa s ním vysporiadať a ako fungujú 5G siete.

O tom, ako nastaviť deťom používanie technológií 

So psychológom Michalom Božíkom sme debatovali o tom, ako si doma nastaviť pravidlá, od akého veku sú technológie vhodné pre deti a prečo je dôležité obsah deťom vysvetľovať. V rozhovore sa dočítate aj o tom, prečo je dôležité, aby s dieťaťom hral videohry rodič.

O poruchách príjmu potravy, pomoci aj prevencii 

S Valentínou Sedilekovou, ktorá stojí za projektom Chuť žiť, ​​sme sa rozprávali o ochorení, ktoré si so sebou nesie veľa mýtov, ale aj o novej bezplatnej linke pomoci pre ľudí s poruchami príjmu potravy. Valentína v rozhovore vysvetlila, kde môžu ľudia vyhľadať pomoc a ako môže každý z nás vhodnou reakciou ľuďom s poruchami príjmu potravy pomôcť. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Týchto 5 hier zmení smartfón na interaktívnu zábavu pre celú rodinu

Ťukanie do smartfónu v rodinnom kruhu nemusí byť len neslušné. Pri interaktívnych hrách sa môžete s blízkymi zabávať, smiať a súťažiť.

Pri chvíľach s rodinou a blízkymi platí nepísané pravidlo, že mobily sa odkladajú, aby sme si mohli naplno užívať spoločne strávený čas. Ale čo ak by sme vám povedali, že si dnes cez smartfóny môžete zahrať skvelé hry, ktoré vás zabavia a neukrátia o kontakt s najbližšími?

Spoznajte zaujímavosti o Slovensku a tipy na 5 ďalších appiek, ktoré vás každý deň naučia niečo nové

Človeče, karty a dostihy navždy zostanú obľúbenými klasikami, ale ak máte tento rok chuť vyskúšať aj niečo nové a netradičné, máme pre vás tipy na päť hier, do ktorých prinášajú smartfóny zaujímavé interaktívne prvky.

Drawful 2
hra o kreslení, v ktorej nemusíte vedieť kresliť

Ťukanie do telefónu na návšteve rodiny či blízkych je vo väčšine prípadov neslušné, ale hra Drawful 2 je zábavnou výnimkou. Každý hráč dostane na začiatku heslo, ktoré musí nakresliť.

Každé kolo potom hádate jeden z týchto výtvorov, pričom vyberáte aj z odpovedí, ktoré si vaši protihráči vymysleli v snahe oklamať vás. Hru tak nevyhráva rodinný umelec, ale ten najprefíkanejší, kto najlepšie pozná humor ostatných. 

Hra Drawful 2 je zatiaľ iba v angličtine, takže si okrem zábavy precvičíte aj slovnú zásobu. Hru môžete spustiť na veľkej obrazovke cez herné konzoly, počítače aj smart televízory. Každý hráč kreslí a snaží sa ostatných oklamať cez svoj smartfón, nepotrebujete žiadnu ďalšiu appku.

Heads Up!
skrýva zábavu aj na tri lockdowny

U nás je táto hra známa ako Kto som. Princípom je, že ten, kto háda, si priloží v tomto prípade smartfón na čelo tak, aby nevidel slovo na displeji. Potom pomocou otázok zisťuje od ostatných hráčov, kto je. 

Aplikáciu si môžete stiahnuť v AppStore aj Google Play a pustiť sa do hrania. Ponúka až 75 zábavných kategórií, slov na hádanie je teda v zásobe aj na tri lockdowny.  Aplikácia navyše umožňuje točiť počas hry video, ktoré si môžete uložiť do rodinného archívu alebo sa ním pochváliť na sociálnych sieťach. 

That’s You!
je zábavná hra o vás a vašich blízkych

Chceli by ste vedieť, čo si o vás skutočne myslia vaši príbuzní a kamaráti? Sarkastický kvíz That’s You! je skvelou aktivitou na utužovanie vzťahov. Teda hlavne pre kolektívy, ktoré sa berú s nadhľadom a humorom. 

Počas hry dostávate rôzne otázky o vlastnostiach hráčov alebo zábavné úlohy, kde dokresľujete svoje selfie fotky. Body získavate podľa toho, či sa naozaj dobre poznáte a na odpovediach sa zhodnete. 

That’s You! je síce platená hra exkluzívna pre PlayStation, ale z osobnej skúsenosti potvrdzujeme, že jednorazová investícia prináša hodiny a hodiny smiechu. Hru zapnete na veľkej obrazovke a každý hráč sa pripojí cez svoj smartfón. Appka je zadarmo a hra je aj v češtine. Android verziu si stiahnete kliknutím sem a appku pre Apple zariadenia nájdete na tomto odkaze.

Just Dance Now
premení obývačku na parket

Tanečná hra Just Dance Now bola svojho času obrovským hitom. Mala však jednu zásadnú nevýhodu: potrebovali ste hernú konzolu a príslušenstvo. Dnes vám už našťastie stačí smartfón a televízor, ktorým sa dokážete pripojiť na internet.

V aplikácii vyberiete zdieľanie obrazovky na notebook, v prehliadači na televízore zadáte adresu justdancenow.com a do aplikácie zadáte číslo tanečnej miestnosti, ktoré bude v ľavom hornom rohu webovej stránky. 

V tomto momente máte smartfón a televízor spárované. Vyberiete skladbu, na ktorú chcete tancovať, a môžete začať. Nezabudnite, že aby sa vám započítavalo skóre, musíte držať smartfón otočený displejom smerom k televízoru. 

QuizzLand
vzdeláva a utužuje vzťahy aj na diaľku

Udržiavať vzťahy na diaľku sa dá rôzne, ale ak zapojíte rodinu a blízkych do zábavnej vedomostnej hry, môžete sa popritom aj niečo naučiť. QuizzLand je jednoduchý kvíz, ktorý nájdete aj v slovenčine. Nemusíte byť online naraz, každý sa k hre vráti, keď bude mať čas.

V ponuke je veľké množstvo kategórií, vedomosti si teda budete precvičovať poriadne zoširoka. Hra je vhodná pre deti od štyroch rokov, takže sa zábavnou formou môže vzdelávať celá rodina. Android verziu si stiahnete kliknutím sem a appku pre Apple zariadenia nájdete na tomto odkaze.


Aby ste si mohli všetky interaktívne vymoženosti užívať naplno, uistite sa, že máte funkčný a spoľahlivý smartfón. Vyberte si niektorý z modelov v ponuke O2, ktorý môžete mať k svojmu O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Pre potešenie aj pohodlnejšiu prácu. 16 tipov na tech darčeky pre celú rodinu

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac