V krátkom filme sa vyberiete so slovenskými surfermi na Azorské ostrovy

10. 4. 2016; Autor: Sóda, Foto: Jakub Šipoš, Michal Csáder

Surfovanie je šport, ktorý pochopíte, až keď sa zveziete na svojej prvej vlne. A potom je ťažké prestať. Čoraz viac Slovákov objavuje jeho čaro a cestuje do vzdialených destinácii v snahe nájsť ideálne podmienky.

V týchto dňoch má premiéru krátky surferský film z produkcie Michala Csádera a Jakuba Šipoša, ktorí sa vybrali objavovať jeden z ostrovov Azorského súostrovia. Ich nový film s názvom The Right Place – São Miguel je druhým z produkcie šikovného mladého fotografa a filmára Jakuba Šipoša.

prvom videoprojekte zo série The Right Place sa vydali do jednej z najvychytenejších surferských destinácii v Európe. Je ňou sopečný ostrov Fuerteventura patriaci ku Kanárskym ostrovom. Surferi Michal Csáder a Vlado Vizváry, ale napríklad aj miestny výrobca surfov, nám prostredníctvom rozhovorov približujú, ako sa zrodila ich láska k oceánu.

Ich druhou destináciou boli Azory, na ktorých strávili takmer pol roka. Ponúkli im krásne scenérie a úžasnú prírodu. A predovšetkým, vlny, ktoré mali iba pre seba.

Ostrov São Miguel, známy aj ako “Zelený ostrov”, je najväčším a najobývanejším ostrovom v Azorskom súostroví. Je dlhý 63 kilometrov, široký 15 kilometrov a nachádza sa takmer v strede Atlantického oceánu – 1 400 kilometrov od pobrežia Portugalska. Výjazdy po tomto čarovnom ostrove začínali v malej rybárskej dedinke Moisteros na západe ostrova.

Video o expedícii na jeden z ostrovov Azorského súostrovia získalo na 17. ročníku festivalu Hory a Mesto od odbornej poroty cenu mladého filmára. Gratulujeme! Kam sa chalani vyberú nabudúce, môžete sledovať na stránke projektu The Right Place.

Pozrite si fotogalériu z ostrova São Miguel a prečítajte si viac o projekte v ďalšom článku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Pekné telá aj veľa peňazí. Poznáte tieto fitness celebrity?

Tieto ženy to vďaka vytrvalosti a chuti zmeniť vlastný život k lepšiemu dotiahli až na svetové fitness celebrity so všetkým čo k tomu patrí.

čítaj viac