V krátkom filme sa vyberiete so slovenskými surfermi na Azorské ostrovy

10. 4. 2016; Autor: Sóda, Foto: Jakub Šipoš, Michal Csáder

Surfovanie je šport, ktorý pochopíte, až keď sa zveziete na svojej prvej vlne. A potom je ťažké prestať. Čoraz viac Slovákov objavuje jeho čaro a cestuje do vzdialených destinácii v snahe nájsť ideálne podmienky.

V týchto dňoch má premiéru krátky surferský film z produkcie Michala Csádera a Jakuba Šipoša, ktorí sa vybrali objavovať jeden z ostrovov Azorského súostrovia. Ich nový film s názvom The Right Place – São Miguel je druhým z produkcie šikovného mladého fotografa a filmára Jakuba Šipoša.

prvom videoprojekte zo série The Right Place sa vydali do jednej z najvychytenejších surferských destinácii v Európe. Je ňou sopečný ostrov Fuerteventura patriaci ku Kanárskym ostrovom. Surferi Michal Csáder a Vlado Vizváry, ale napríklad aj miestny výrobca surfov, nám prostredníctvom rozhovorov približujú, ako sa zrodila ich láska k oceánu.

Ich druhou destináciou boli Azory, na ktorých strávili takmer pol roka. Ponúkli im krásne scenérie a úžasnú prírodu. A predovšetkým, vlny, ktoré mali iba pre seba.

Ostrov São Miguel, známy aj ako “Zelený ostrov”, je najväčším a najobývanejším ostrovom v Azorskom súostroví. Je dlhý 63 kilometrov, široký 15 kilometrov a nachádza sa takmer v strede Atlantického oceánu – 1 400 kilometrov od pobrežia Portugalska. Výjazdy po tomto čarovnom ostrove začínali v malej rybárskej dedinke Moisteros na západe ostrova.

Video o expedícii na jeden z ostrovov Azorského súostrovia získalo na 17. ročníku festivalu Hory a Mesto od odbornej poroty cenu mladého filmára. Gratulujeme! Kam sa chalani vyberú nabudúce, môžete sledovať na stránke projektu The Right Place.

Pozrite si fotogalériu z ostrova São Miguel a prečítajte si viac o projekte v ďalšom článku.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

10 bežeckých zlozvykov, ktoré vám zničia radosť z behu

Jednoduché a rýchle tipy, aby vás beh bavil, a aby ste sa na ten ďalší tešili stále rovnako.

čítaj viac